This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 0.83 PLN!
Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Ferie zimowe

Dodany: 2019-02-01

Pierwszy tydzień ferii dzieci z gminy Olszanka mogły spędzić w bibliotece. Po raz kolejny placówka przygotowała ciekawy program zajęć. Każdy dzień to pozyskanie nowych umiejętności
i wspólne przygotowanie posiłków. Codziennie w zajęciach uczestniczyło ok. 16 osób w wieku od
6 do 12 lat.
Poniedziałek to dzień poświęcony owocom. Najważniejszy punkt spotkania to konkurs: poznawanie smaków krajowych i egzotycznych owoców , tj . liczi, granat, awokado, mandarynka, pomarańcza, śliwka, jabłko , gruszka, pomelo, itp. Większość uczestników bez problemów wykonała to zadanie. Później w grupach układaliśmy owoce w wymyślne wzorki i na talerzach pojawiły się palmy, żaba, ptak i jeż. Na koniec oczywiście ze smakiem zjedliśmy wykonane prace.
Drugi dzień zajęć , w czasie ferii ,to nauka skręcanie balonów i składania serwetek. Każde dziecko własnoręcznie wykonało pieska i kwiatka albo miecz z balonów. Zabawa bardzo przypadła do gustu naszym pociechom. A było oczywiście bardzo głośno za sprawą pękających balonów. Na zakończenie dnia został zorganizowany turniej warcabowy. W przerwie układaliśmy serwetki
w wachlarzyki. Instruktorem w tym dniu była Iza Marczuk z Platerowa. Na udekorowanych serwetkami talerzykach każde dziecko przygotowało sobie kanapkę.
W środę zajęcia poprowadziła Iza Postrzygacz z Szydłówki. Pod czujnym okiem instruktorki dzieci wykonywały pisanki metodą decoupage. Nie była to łatwa praca, ale efekty nas zadziwiły. Później wspólnie przygotowaliśmy pizzę. Dzieci same zrobiły ciasto i pokroiły produkty do pizzy.
Następny dzień zajęć to wspólne wykonywanie kul musujących do kąpieli. Warsztaty poprowadziła Julia Ułasiuk z Łosic. Dla wszystkich niespodzianką było to, że z tak pospolitych produktów jak soda, kwasek cytrynowy, barwniki spożywcze, olejek można samodzielnie wykonać kule. Dla pracowitych uczestników zaserwowano hot dogi. Na koniec zajęć został zorganizowany konkurs skoków na skakance. Zwycięzca w ciągu minuty wykonał ponad 80 takich skoków , także był to bardzo dobry wynik.
Piątek to był ostatni dzień zajęć i po raz kolejny warsztaty poprowadziła Zofia Romaniuk
z Próchenek. Podziwialiśmy już wykonane przez P. Zosię różne wyroby szydełkowe. Tym razem poznaliśmy tajniki wykonywania pisanek ze wstążki. Pomimo, że do Świąt Wielkanocnych jest jeszcze dużo czasu w Bibliotece powstały już pierwsze prace związane z tymi świętami. Prace wykonywane metodą decoupage oraz ze wstążki wymagają dużo cierpliwości, manualnych zdolności i przede wszystkim wielu ćwiczeń i prób aby dojść do perfekcyjnych prac. Jest jeszcze dużo czasu aby pozyskane umiejętności pogłębić i wykorzystać przy samodzielnym wykonywaniu pisanek, które są
o wiele cenniejsze niż te kupione w sklepach. Mogą być również doskonałym prezentem dla członków rodziny. Piątek to także wspólne gotowanie pierogów. Każde dziecko samodzielnie robiło ciasto na pierogi, które nadziewaliśmy serem i oczywiście później ugotowaliśmy. Okazało się, że nawet niejadki ze smakiem zjadły przygotowany wspólnie posiłek.
Oprócz warsztatów codziennie dzieci miały okazję wysłuchać jednego opowiadania z książki „Mały obywatel świata”. Książka opowiada o niezwykłych przygodach trojga przyjaciół: Poli , Toli
i Urwisa, którzy za sprawą magicznego kompasu przenoszą się do pięciu państw i tam angażują się
w działania na rzecz ochrony zdrowia, równości czy pokoju. Odkrywają jak wiele drobnych i ważnych rzeczy mogą sami zrobić dla innych , dla siebie i dla środowiska. Jak ważne są szczepionki i ochrona rafy koralowej, która rośnie 1 milimetr na rok.

Każdy dzień był podsumowany i najczęściej wszyscy uczestnicy zajęć otrzymywali punkty za udział w konkursach lub za wykonane prace, a także za pomoc w przygotowaniu posiłków. W piątek podsumowaliśmy otrzymane puntu i każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.
Na koniec bardzo gorąco dziękujemy osobom prowadzącym warsztaty Zofii Romaniuk. Izie Marczuk Julii Ułasiuk i Izie Postrzygacz. To dzięki tym osobom nasze dzieci mogły spędzić wolny czas na nauce
i zabawie.


[Logowanie]