Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Dodany: 2019-04-08

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, który ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.
W szczególny sposób biblioteka w Olszance upamiętniła to święto. W placówce gościliśmy dwóch gości: Wójta Gminy Olszanka P. Grzegorza Pajnowskiego i Dyrektora Zespołu Szkół w Olszance P. Wojciecha Wawryniuka oraz klasę "O" SP Olszanka z wychowawczynią P. Urszulą Oleksiuk.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Wójt przeczytał dzieciom bajkę „Stoliczku nakryj się”, a Dyrektor „Brzydkie kaczątko”. Wartości płynące z czytania książek są ogromne. Tezę tę poparli również nasi goście. Czytania nie zastąpi ani telewizja, ani komputer. Książka rozwija wyobraźnię, pozwala pomarzyć, przeżyć i wczuć się w otaczający świat. U dzieci poszerza się krąg zainteresowań poznawczych, wzrasta chęć obserwacji otoczenia i zdobywania wiedzy. Kontakt z książką oznacza poznawanie utworów literatury dziecięcej, rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Umożliwia poznawanie języka literackiego, poszerza wiedzę, sprzyja skupieniu uwagi, rozwojowi wyobraźni, mowy i myślenia, kształtowaniu się postaw i rozumieniu wartości, takich jak: piękno, dobro, prawda, miłość i przyjaźń. Dlatego trzeba jak najczęściej czytać dzieciom, a najlepiej codziennie, niech czynność ta stanie się nawykiem, niezależnie od wieku odbiorcy.
Na spotkaniu nie zabrakło również zgadywanek. Dzieci świetnie odpowiadały na wszystkie pytania. Aktywny udział dzieci w spotkaniu P. Wójt nagrodził słodkościami. Na zakończenie dzieci złożyły naszym gościom Życzenia Wielkanocne.


[Logowanie]