This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 0.83 PLN!
Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Cała Polska czyta dzieciom

Dodany: 2019-06-12

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość wymyśliła” Wisława Szymborska

Biblioteka w Olszance dołączyło do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. 7 czerwca zaproszenie do głośnego czytania „Językowych wygibasów” przyjął dziennikarz Katolickiego Radia Podlasie Sławomir Karczewski, a odbiorcami byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszance. Spotkanie było doskonałą okazją do rozmowy na temat korzyści z czytania książek oraz dogłębnej analizy pracy dziennikarza. Padło mnóstwo pytań, na które nasz gość dowcipnie odpowiadał.
Wniosek ze spotkania jest następujący:
Jeśli chcemy, by nasze dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi wychowujmy je w miłości do książek, codziennie im czytając. Zdarza się, że poszukujemy wielu, często kosztownych sposobów, by dzieci lepiej i szybciej się rozwijały. Tymczasem codzienne czytanie jest łatwym i bezinwestycyjnym sposobem na osiągnięcie tego celu. A dzieci je uwielbiają. Potrzebna jest tylko dobra wola dorosłych i ich motywacja do codziennego czytania, wyrastająca z przekonania, że jest ono ważne i może odmienić życie. O przyszłości naszego kraju zadecydują młode pokolenie, których wychowujemy dziś.[Logowanie]