Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

Wakacyjne zajęcia plastyczno - kulinarne

Dodany: 2019-07-26

ZAJECIA PLASTYCZNE I KULINARNE

Od 15 do 26 lipca br. odbyły się dwutygodniowe wakacyjne zajęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Olszance. Pierwsze dwa dni to nauka szycia. Rozpoczęliśmy ją od wydało by się bardzo prostej czynności jaką jest przyszywanie guzików. Wydaje się że jest to prosta sprawa, owszem, ale tylko wtedy, kiedy wiesz, jak to zrobić. Następny etap, był znacznie trudniejszy, a było to szycie maskotek o różnych kształtach, przy wykorzystywaniu różnorodnych tkanin. Tkaniny zostały nam podarowane przez Zakład Krawiecki Marianna Pawłowska-Knapiuk z Łosic. Wszystkie niuanse z dziedziny szycia objaśniała, pokazywała i instruowała Ewa Mikiciuk z Próchenek, przy dużej pomocy Zofii Romaniuk. Skorzystaliśmy z wykrojów i maszyny do szycia naszej głównej instruktorki. Każde dziecko wykonało po dwie maskotki. Były to lalki, rybki, foki, serduszka, księżyce, gwiazdki, itp. Po jednej przytulance dzieci podarują swoim rówieśnikom o specjalnych potrzebach.
Trzeci dzień to typowe zajęcia kulinarne – wspólne lepienie pierogów. Każde dziecko własnoręcznie zrobiło ciasto na pierogi, rozwałkowało je, a później nadziało serem lub borówkami i uformowało kształt pieroga. Nasi uczestnicy zajęć potrzebowali tylko pomocy przy gotowaniu. Najprzyjemniejsza część tego dnia to wspólna degustacja pierogów polanych ubitą śmietaną. Najedzeni wyszliśmy na boisku, aby ozdobić nasze głowy wiankami. Wicie wianków nie bardzo jeszcze nam wychodziło, ale po to są warsztaty, aby doskonalić tę umiejętność.
W poniedziałek zajęcia poprowadziła Ewelina Siemieniuk, znana większości naszych uczestników. Pomysłowa instruktorka tym razem wykorzystała do zajęć plastycznych farby w sprayu. Odnowiliśmy nasze bajkowe postacie: Smerfa, Bolka i Reksia, ponieważ upływ czasu niestety trochę zatarł kontury tych postaci. Niesamowita zabawa była z pudełkami na których każde dziecko miało do wykonania i ozdobienia jedną literę. Tak powstał napis BIBLIOTEKA CZEKA!, jaka powinna być dalsza część tego hasła każdy powinien sobie sam dopowiedzieć.
Środa została poświęcona na robienie pocztówek z wakacji, a były to warsztaty z maszynką BIG SHOT - handmade, które poprowadziła Olga Jaszczuk. Była to super zabawa dla wszystkich uczestników. Niektóre dzieci zrobiły nawet kartkę na urodziny koleżanek, które w tym dniu obchodziły urodziny.
Ostatni dzień wakacyjnych zajęć to warsztaty decoupage poprowadzone już po raz kolejny przez Izę Postrzygacz. Tym razem dzieci wykonały piękne flakoniki z butelek po soczkach. W tym dniu również podsumowaliśmy zajęcia, zrobiliśmy wystawę wszystkich prac, gorąco podziękowaliśmy instruktorkom: Ewie Mikiciuk, Zofii Romaniuk, Ewelinie Siemieniuk, Izie Postrzygacz i Oldze Jaszczuk oraz mieliśmy okazje wysłuchać kilka utworów zagranych na klarnecie i skrzypcach. A naszymi solistkami były Hania i Jasia Romaniuk z Łepek Nowych.
Każdego dniu dzieci przygotowywały sobie poczęstunek. Były to najczęściej kanapki, ale także hot-dogi, jagodzianki i pierogi. O napoje dla uczestników wakacyjnych. – plastyczno-kulinarnych zajęć zadbała Krynica Vitamin Dziadkowskie Folwark.


[Logowanie]