Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

„Para buch! Książka w ruch!” – szóste spotkanie

Dodany: 2019-12-30

Każde spotkanie w ramach projektu „Para buch! Książka w ruch!”, to nowe doświadczenia. Świat nauki jest fascynujący, a do przeprowadzania doświadczeń często niewiele potrzeba. Czasami wystarczą substancje chemiczne, które można znaleźć w każdej polskiej kuchni. Odpowiednio je mieszając można poznać najbardziej zdumiewające tajemnice nauki. Nowym doświadczeniem przeprowadzonym podczas spotkania był kolorowy deszcz. Wykonanie jego jest bardzo proste: słoik napełniony wodą do 3/4 wysokości, a pozostała część to pianka do golenia, na koniec zakraplamy barwniki spożywcze, o różnych kolorach i obserwujemy kolorowe kropelki opadające na dno.
Nie zabrakło również doświadczenia z wybuchem wulkanu. Świetną zabawę miały dzieci również z kulami bilardowymi. Ćwiczyły trafianie do celu oraz obserwowały przekazywanie energii kul o jednakowej masie. Jeśli takie kule się zderzą to druga kula, która początkowo była nieruchoma, po zderzeniu uzyska prędkość równą dokładnie prędkości kuli pierwszej. Kule po prostu wymienią się prędkościami. Na zakończenie uczniowie oglądały książki, które dzięki pomysłowej technice graficznej, skrywającej w sobie trzy „warstwy”, przez kolorowe filtry oglądały szkielet, mięśnie i narządy wewnętrzne. Zajęcia poprowadziła wolontariuszka Iga Niedzielak –Tyburczy, a uczestnikami spotkania była kl. I SP w Hadynowie.
Projekt „Para-buch! Książka w ruch!” finansuje Deutsche Telekom Stiftung we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego


[Logowanie]