Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

„Para buch! Książka w ruch!” – dziesiąte spotkanie

Dodany: 2020-02-19

Jubileuszowe 10 spotkanie poprowadził Wójt Gminy Olszanka P. Grzegorz Pajnowski. Gość przedstawił w bardzo ciekawy sposób, wiele informacji na temat zwierząt domowych i gospodarskich. Przybliżył dzieciom różne ciekawe przypadki i anomalie jakie występują w świecie zwierząt. Informacje czerpał z bogatego bagażu doświadczeń zawodowych. Po ukończeniu studiów weterynaryjnych Wójt był czynnym weterynarzem. Dużo pytań dzieci zadawały na temat wychowania, tresury i odżywiania naszych czworonożnych przyjaciół: np. które zwierzęta bardziej Pan lubi psy czy koty?, dlaczego pies nie powinien jeść czekolady?, czy labrador może ugryźć?, jak można się zarazić wścieklizną?, od której części ciała drapieżnik rozpoczyna posiłek? i dużo innych zaskakujących zagadnień.
W tym dniu odwiedzili nasz również niezwykli „goście”: kot „STEFA” oraz pies rasy-berneńskiej pasterski „LOKI”. Sprawili oni dużą radość dla uczestników spotkania i chyba dobrze że ich godz. odwiedzin były inne, ponieważ nie wiemy jak by zareagowali na swoją obecność. Oba zwierzaki były wyjątkowe przyjazne i chętnie wszyscy je głaskali i robili sobie z nimi zdjęcia.
Nie zabrakło również zajęć kulinarnych. Tym razem wspólnie zrobiliśmy pyszne zapiekanki. Nie zabrakło również słodyczy dla uczestników spotkania, które zasponsorował Wójt.
Projekt „Para-buch! Książka w ruch!” finansuje Deutsche Telekom Stiftung we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


[Logowanie]