Strona główna Aktualnosci Statut Rodo Kontakt

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Dodany: 2020-09-29

Od października Biblioteka w Olszance oraz Filia w Próchenkach i Hadynowie będzie uczestniczyć w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt jest realizowany przez Instytut Książki od 2018r.,w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo.
Każde dziecko w wieku przedszkolnym (roczniki od 2014 do 2017), które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika.
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Zachęcamy wszystkie dzieci do skorzystania z tej oferty i odebrania bezpłatnej Wyprawki Czytelniczej, przygotowanej przez Instytut Książki.


[Logowanie]